Kyselina dusičná pH mínus - 1l na růst

AH-G10
17 hodnocení

Kyselina dusičná 40% od Advanced Hydroponics, pH mínus je určena pro snížení pH v živném roztoku v období růstu.


  • 131 Kč bez DPH
  • Skladem
159 Kč
Kategorie: Kyselina dusičná
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.3 kg
Objem: 1l
 

Jak ví každý pěstitel používající hydroponii, dobře odměřený živný roztok je alfou i omegou úspěchu. Důležitý ale není jen poměr látek, které živný roztok obsahuje, ale také správné pH. Pokud nemá váš živný roztok ideální pH, mohou mít rostlinky problém se vstřebáním živin a růstem. Kyselina dusičná o koncentraci 40 % slouží ke snižování pH ve vašem živném roztoku, pokud zjistíte, že je příliš vysoké.

 

Výhody:

  • Kyselina dusičná je standardní prostředek ke snižování pH v období růstu.
  • V živném roztoku o správném pH dokáží rostlinky absorbovat maximum pozitivních látek.
  • Snadná úprava vody v každém substrátu či hydroponickém systému.

 

Jak se kyselina dusičná aplikuje?

Základem je zjistit hodnotu pH vašeho živného roztoku. Pro různé pěstované rostliny se může její ideální hodnota lišit, ideální rozmezí se však pohybuje mezi 5,8–6,5. K měření pH slouží různé druhy metrů, které se liší cenou a spolehlivostí – od jednorázových lakmusových papírků, přes chemické kolorimetrické testy až po nejspolehlivější digitální měřiče.

Při aplikaci kyseliny dusičné se důsledně řiďte návodem na obalu. Po přidání kyseliny do vašeho živného roztoku vždy nějakou dobu počkejte před ověřovacím měřením, než se kyselina dobře rozptýlí v kapalině. Kyselinu dusičnou jako zboží na dobírku nezasíláme, k dispozici je pouze k osobnímu odběru na prodejně.

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: