Zimní pěstování

Přinášíme vám několik rad a tipů, jak nejlépe a jednoduše pěstovat „indoor“ v zimním období.

                             4653-4 (1)

                           

Jak mít celý rok čerstvé bylinky o které se vůbec nemusíte starat, jen je 1krát za 14 dní zalít? Odpověď je Micro Grow Light Garden nebo její větší sestra Grow Light Garden. Můžete ji umístit klidně na kuchyňskou linku, má vlastní úsporný zdroj světla, květináčky umístěné na kapilární podložce, která rozvádí vláhu z nádržky dole, takže rostliny mají neustále dostatek vláhy a vy jen občas doléváte vodu do nádržky. Vše, co potřebujete, je substrát, trocha hnojiva a semínka – a máte celý rok svoje vlastní čerstvé bylinky.

Ale co když chceme pěstovat oblíbené rostliny i v zimě jako v létě?

Žádný problém, vytvořte rostlinám stejné podmínky jako v nejteplejším létě. Potřebujete k tomu pro začátek hlavně pěstební box. V pěstebním boxu totiž mnohem snadněji vytvoříte optimální podmínky pro rostliny, jako jsou vlhkost a teplota.

Na našich stránkách pro vás máme velký výběr boxů různých velikosti a výšek. Například Probox 100 má ideální poměr zabrané velikosti a užitné plochy s rozměry 100 × 100 × 200 cm. Na 1m² plochy se už dá vypěstovat cokoli.

 

1321 

Probox 100 s již připravenými otvory pro ventilaci i kabeláž

 

Když máte box, potřebujete kvalitní osvětlení. My jsme šli střední cestou a vybrali jsme pro vás novinku ve výbojkách. Jedná se o kompletní světlo, nic nedokupujete, jen vybalíte a dáte do zásuvky. Lummi Solar na CMD výbojky 315W – protože výbojky tohoto typu mají světelné spektrum blízko skutečnému slunečnímu záření, a přitom nemají velkou spotřebu. Pod tímto světlem vypěstujete cokoli v té nejvyšší kvalitě.

 

5341-5 

LumiiSolar 315W kompletní světlo s integrovaným předřadníkem na výbojky CMD

 

No a nezapomeňte na kvalitní odtahový ventilátor, cirkulační větráček, časovač a teploměr s vlhkoměrem. Když bude okolní teplota klesat, budete do boxu potřebovat i speciální topení, které můžete doplnit bezdrátovým termostatem. Pokud máte aromatické květiny, možná se vám hodí i pachový filtr. A v případě, že potřebujte o tom, jak zařídit pěstírnu, vědět více, všechny informace najdete v našem magazínu nebo využijte on-line chat na našich stránkách v pracovní dny od 10 do 18 hodin. Nebo nám napište na info@specialnizahradnictvi.czPřidáváme pár dalších tipů, jak si ulehčit zimu.

 

5172-1Přečkejte zimu bez depresí z nedostatku vitaminu D!

CBD kapky s rozprašovačem usnadňují aplikaci do ústní dutiny. CBD podporuje imunitu, pomáhá proti úzkosti, nespavosti, revmatismu, depresi, epilepsii, roztroušené skleróze, arytmii, Crohnově nemoci a jiným civilizačním chorobám. Kromě výše zmíněného dokáže CBD zpomalovat buněčné stárnutí, a chrání tak nervové buňky proti nedostatku kyslíku i proti různým jedům, včetně otravy alkoholem. Často se doporučuje také pro zmírnění nevolnosti při chemoterapii. Pozitivně působí při neurodegenerativních onemocněních, jako jsou Parkinsonova, Alzheimerova a Huntingtonova choroba.

    5384-1

Také si někdy za dlouhých zimních večerů zapálíte ? Vadí vám nevětraný vzduch když je venku zima? Řešením na čerstvý vzduch zbavený všech zápachů je Airontek FA50

 

Airontek FA50 obohacuje vzduch zápornými ionty, a tím dělá vzduch svěžejší a dýchatelnější. Nezakrývá pachy, ale ničí je (oxiduje zápach působící sloučeniny). Stačí jen vložit do zásuvky a pracuje. Žádná chemická náplň či další náklady.